videoteka

Добро пожаловать!
"Dentallist.com.ua" это новый профессиональный всеукраинский каталог стоматологических клиник. Высокий уровень материалов поддерживают настоящие эксперты в области стоматологии.

Свежее на сайте

Плацебо в стоматологии

Плацебо в стоматологии

02-06-2014

Плацебопсихотерапия Данный метод является одной из разновидностей косвенного психотерапевтического влияния. Общеизвестна роль психологической настройки на опре­деленные лечебные...

Подробнее

Психотерапия, гипноз, миорелаксация в стоматологии

Психотерапия, гипноз, миорелаксация в стоматологии

25-05-2014

Психотерапия — это комплексное лечебное воздействие с помощью психических средств на психику больного, а че­рез...

Подробнее

Хірургічна анатомія обличчя

Хірургічна анатомія обличчя

17-05-2014

Обличчя (cranium faciale, s. regio facialis) межує з мозковим черепом та шиєю. Межа з мозковим...

Подробнее

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

10-05-2014

Голівка суглобового паростка нижньої щелепи, зчленовуючись з суглобовою ямкою та горбком скроневої кістки (fossa et...

Подробнее

Рекомендуем

Фиброма в полости рта

Фиброма в полости рта

15-11-2013

Фиброма в стоматологической практике считается самой часто встречающейся опухолью. Хотя также встречается центральная фиброма челюстных костей, но ее относят к...

Подробнее
Некаріозні ураження твердих тканин зуба, які виникають після його прорізування

Некаріозні ураження твердих тканин зуба, які виникають після його прорізування

14-03-2014

Крім каріозних уражень зубів, їх тверді тканини уражаються ще й іншими захворюваннями, причину яких не завжди можна встановити, а значить...

Подробнее

Помилки і ускладнення при лікуванні карієсу зубів

Категория: Разное
Создано 29.01.2014

Наразі, коли розроблена досконала техніка оперативної обробки твердих тканин зубів, створені нові високоякісні пломбувальні матеріали, можливості ефективного лікування карієсу зубів розширились. Та все ж на практиці доводиться зустрічатися з незадовільними результатами лікування, як наслідком помилок і ускладнень, яких припустилися лікарі.

Помилки і ускладнення при лікуванні карієсу зубів

Основне лікування карієсу зубів зводиться до усунення каріозної порожнини шляхом препарування з наступним пломбуванням.

Головною помилкою при препаруванні каріозної порожнини є порушення створення класичних форм порожнини за Блеком. Це відбувається перш за все тому, що лікарі не користуються наборами борів, а намагаються обробити порожнину одним бором.

Суттєвою помилкою слід вважати початок препарування порожнини не з нависаючих країв емалі, а з видалення розм’якшеного дентину. Перш ніж формувати порожнину, потрібно широко її розкрити, видаливши нависаючі краї.

Для уникнення помилок при препаруванні каріозної порожнини лікарю необхідно бути дуже уважним, потрібно слідкувати за поведінкою хворого, щоб під час мимовільного небезпечного його руху швидко виключити бормашину.

Порушення правил препарування каріозної порожнини зуба може призвести до опіку і некрозу дентину. Це виникає при безперервній роботі бором, під великим тиском і без охолодження.

Щоб не припуститися вказаних помилок і ускладнень , потрібно дотримуватись таких правил:

 каріозна порожнина зуба повинна бути добре видною;

 для препарування порожнини повинні застосовуватись тільки гострі бори;

 рухи бором повинні бути переривчастими;

 при роботі в порожнині повинно проводитись водяне охолодження;

 робота в порожнині повинна проводитись тільки при хорошій фіксації наконечника.

Помилки при обробці можуть бути у вигляді перфорації дна порожнини зуба і пошкодження пульпи. При цьому на дні порожнини з’являється крапля крові або кров’янистої рідини.

У випадку перфорації дна каріозної порожнини перш за все застосовують засоби попередження попадання в каріозну порожнину слини. Використані інструменти замінюють стерильними. Каріозна порожнина може бути оброблена препаратами, які мають антибактеріальну дію і лікують травматичний пульпіт.

Помилки при пломбуванні зубів спостерігаються тоді, коли не дотримуються етапів накладення пломби, починаючи з висушування порожнини. Висушування порожнини після її формування має значення для довговічності пломби. Від висушування залежить герметичність пломби. При приготуванні пломб можливі такі помилки: неправильно підібрано пломбувальний матеріал, помилки в техніці

приготування пломби, порушення методики пломбування порожнини.

Неправильно обраний пломбувальний матеріал призводить до швидкого розсмоктування або випадання пломби через непомірне навантаження.

Помилки в приготуванні пломби також можуть призвести до небажаних наслідків. При недостатньому розмішуванні порошку з рідиною залишаються не розтерті крупинки цементу, які порушують структуру пломби і вона швидко руйнується.

Нехтування консистенцією пломбувального матеріалу під час введення його в порожнину призводить до того, що пломба погано прилягає до стінок і порожнини, недостатньо прилипає, і моделювання пломби утруднюється.

Помилки при приготуванні амальгамових пломб можуть бути наступними: надмірна кількість ртуті, недостатнє розтирання металу зі ртуттю, погано промита маса для пломби, надмірне видавлювання ртуті.

Приготовлені таким чином пломби втрачають міцність, кришаться і випадають.

Композиційні пломбувальні матеріали і галодент потребують дотримання правил роботи з ними. Найменше відхилення від інструкції призводить до ряду помилок: матеріал може не полімеризуватись.

Помилки при пломбуванні виникають в тому випадку, коли не конденсується матеріал, що вводиться з першою порцією, особливо на дні. Для міцності пломби має значення її моделювання. Для цього необхідно застосовувати матриці. Робота з матрицею дозволяє сформувати пломбу, відновити анатомічну форму коронки зуба.

Помилки при створенні контактного пункту при накладанні постійної пломби можуть призвести до запалення міжзубного сосочка, атрофії міжзубної кісткової перегородки.


загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Всеукраинский каталог стоматологических клиник Dentallist.com.ua © 2012
Все права защищены. Материалы представлены исключительно в ознакомительных целях, проконсультируйтесь с врачом. По поводу размещения рекламы пишите на Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Счетчик тИЦ и PR