videoteka

Добро пожаловать!
"Dentallist.com.ua" это новый профессиональный всеукраинский каталог стоматологических клиник. Высокий уровень материалов поддерживают настоящие эксперты в области стоматологии.

Свежее на сайте

Плацебо в стоматологии

Плацебо в стоматологии

02-06-2014

Плацебопсихотерапия Данный метод является одной из разновидностей косвенного психотерапевтического влияния. Общеизвестна роль психологической настройки на опре­деленные лечебные...

Подробнее

Психотерапия, гипноз, миорелаксация в стоматологии

Психотерапия, гипноз, миорелаксация в стоматологии

25-05-2014

Психотерапия — это комплексное лечебное воздействие с помощью психических средств на психику больного, а че­рез...

Подробнее

Хірургічна анатомія обличчя

Хірургічна анатомія обличчя

17-05-2014

Обличчя (cranium faciale, s. regio facialis) межує з мозковим черепом та шиєю. Межа з мозковим...

Подробнее

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

10-05-2014

Голівка суглобового паростка нижньої щелепи, зчленовуючись з суглобовою ямкою та горбком скроневої кістки (fossa et...

Подробнее

Рекомендуем

Arti – Spot, Highspot индикатор, контактная краска от Bausch

Arti – Spot, Highspot индикатор, контактная краска от Bausch

29-10-2013

Arti – Spot – краска контактного типа, с помощью которой стоматолог – ортопед может с очень высокой точностью определить насколько...

Подробнее
Паторефлекторные нарушения функционально-нервного происхождения в стоматологии

Паторефлекторные нарушения функционально-нервного происхождения в стоматологии

28-04-2014

Болезненные состояния функционально-нервного проис­хождения, в основе которых лежат значимые для стомато­логии паторефлекторные механизмы, можно разделить на сенсорные, моторные и смешанные....

Подробнее

Лікування карієсу зубів різних видів

Категория: Разное
Создано 05.02.2014

Незважаючи на певні проблеми, які стосуються етіології карієсу зубів, його лікування розроблено і при правильному його проведенні є досить ефективним.

Незалежно від обраного (у відповідності з показаннями) методу лікування карієсу взагалі складається із етіотропної і патогенетичної терапії.

Лікування карієсу зубів може бути консервативним (неоперативним) і хірургічним (оперативно-відновлювальним). Крім того, воно (за показаннями) може передбачати не лише місцеві втручання на зубі, але й вплив на загальний стан організму з метою підвищення його природної опірності.

Лікування карієсу зубів різних видів

Лікування початкового карієсу.

Біла і світло-коричнева каріозні плями є проявом прогресуючої демінералізації емалі. Як показали експериментальні і клінічні спостереження, подібні зміни можуть зникати за рахунок проникнення мінеральних компонентів в осередок демінералізації. Вказаний метод одержав назву ремінералізуючої терапії.

Коричневі і чорні каріозні плями характеризують стадію стабілізації процесу.

Клінічні і експериментальні дослідження показали, що ремінералізуюча терапія при таких змінах мало ефективна і не проводиться.

Ремінералізація або вторинна штучна мінералізація можлива завдяки проникності емалі і дентину для іонів і молекул в доцентровому напрямі. Іони мінеральних елементів адсорбуються на органічній матриці, утворюючи аморфну або кристалічну речовину, або замикають вільні в незруйнованих кристалах апатитів емалі. Для ремінералізуючої терапії використовують кальцій- і фторвміщуючі препарати, які вводять шляхом аплікації і за допомогою фізичних факторів. В окремих випадках проводять зішліфування ділянок ураження.

Ефективність проведення ремінералізуючої терапії визначається по зникненню або зменшенню осередку демінералізації. Для більш об’єктивної оцінки лікування може бути використаний метод фарбування ділянки ураження 2% розчином метиленового синього. В результаті проведення лікування пляма може повністю зникнути і відновиться природний блиск емалі, може зменшитись її розмір і ступінь демінералізації емалі. Характер зникнення осередку демінералізації під дією ремінералізуючої терапії повністю залежить від глибини змін в ділянці патологічного процесу.

Прийняті правила зберігаючої інструментальної обробки твердих тканин зуба і методи знеболювання можуть забезпечити безболісність втручання при лікуванні карієсу.

Зараз для знеболювання втручань і нейтралізації страху, пов’язаного з наступним лікуванням, використовують профілактику і психотерапію болю, премедикацію, аплікаційну анестезію, обезболювання за допомогою фізичних факторів, ін’єкційну анестезію а також наркоз.

Оперативно-відновлювальне лікування карієсу складається з інструментальної обробки емалі і дентину, які утворюють стінки, дно каріозної порожнини, і її наступне заповнення пломбою або вкладкою.

При лікуванні поверхневого карієсу проводять препарування каріозної порожнини в межах емалі з наступним її пломбуванням. Лікування середнього карієсу полягає в препаруванні і пломбуванні каріозної порожнини з обов’язковим накладенням ізолюючої прокладки.

Особливістю лікування гострого глибокого карієсу є необхідність проводити обережне препарування каріозної порожнини. Розм’якшений дентин потрібно обережно, по можливості шарами, видалити великим стерильним екскаватором з наступним акуратним пошаровим препаруванням стерильними великими кульовидними борами (щоб не інфікувати нижні шари дентину і уникнути перфорації та розкриття порожнини зуба). Можливе залишення на дні каріозної порожнини світлого розм’якшеного дентину.

Після формування каріозної порожнини проводять медикаментозну обробку каріозної порожнини, для чого використовують не викликаючі подразнення антисептики в підігрітому вигляді (р-н фурациліну 1:5000, р-н етонію 0,5-1%, мікроцид, фурагін 0,1%, лійкридіну лактату 0,2%). За даними деяких авторів антисептичні розчини використовувати недоцільно, щоб уникнути небажаної дії на пульпу, досить промити каріозну порожнину підігрітим ізотонічним розчином хлориду натрію.

Висушування каріозної порожнини проводять стерильними ватними кульками або теплим повітрям, після чого на дно каріозної порожнини накладають лікувальну прокладку (матеріал стоматологічний підкладочний, паста етонію, цинк-евгенолова паста, кальційвміщуючі пасти і ін.), ізолюючу прокладку і постійну пломбу. В деяких випадках лікування проводять в два відвідування.

Лікування хронічного глибокого карієсу передбачає видалення уражених каріозним процесом твердих тканин, формування порожнини і її пломбування з обов’язковим накладанням ізолюючої прокладки.


загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Всеукраинский каталог стоматологических клиник Dentallist.com.ua © 2012
Все права защищены. Материалы представлены исключительно в ознакомительных целях, проконсультируйтесь с врачом. По поводу размещения рекламы пишите на Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Счетчик тИЦ и PR