videoteka

Добро пожаловать!
"Dentallist.com.ua" это новый профессиональный всеукраинский каталог стоматологических клиник. Высокий уровень материалов поддерживают настоящие эксперты в области стоматологии.

Свежее на сайте

Плацебо в стоматологии

Плацебо в стоматологии

02-06-2014

Плацебопсихотерапия Данный метод является одной из разновидностей косвенного психотерапевтического влияния. Общеизвестна роль психологической настройки на опре­деленные лечебные...

Подробнее

Психотерапия, гипноз, миорелаксация в стоматологии

Психотерапия, гипноз, миорелаксация в стоматологии

25-05-2014

Психотерапия — это комплексное лечебное воздействие с помощью психических средств на психику больного, а че­рез...

Подробнее

Хірургічна анатомія обличчя

Хірургічна анатомія обличчя

17-05-2014

Обличчя (cranium faciale, s. regio facialis) межує з мозковим черепом та шиєю. Межа з мозковим...

Подробнее

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

10-05-2014

Голівка суглобового паростка нижньої щелепи, зчленовуючись з суглобовою ямкою та горбком скроневої кістки (fossa et...

Подробнее

Рекомендуем

Shimstock – металлическая фольга от Бауша Arti-Fol

Shimstock – металлическая фольга от Бауша Arti-Fol

06-11-2013

Отличное сочетание металлической фольги – результата последних технологий в стоматологии (Shimstock-Folie с толщиной 12 микрон) и высококачественного покрытия с двусторонней...

Подробнее
Как справиться с зубной болью до визита к стоматологу

Как справиться с зубной болью до визита к стоматологу

02-05-2012

Вне всяких сомнений лучше своевременно заниматься лечением зубов, чтобы боль не застигла вас в самых неожиданных ситуациях. Но если зубная...

Подробнее

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

Категория: Разное
Создано 10.05.2014

Голівка суглобового паростка нижньої щелепи, зчленовуючись з суглобовою ямкою та горбком скроневої кістки (fossa et tuberculum articulare ossis temporalis), утворює нижньощелеповий суглоб (articulatio mandibularis). Кістка суглобової ямки в центральній частині досить тонка. Завдяки цьому вона легко ламається при травмах щелепи і спричиняє порушення органів в середній черепній ямці. Порожнина суглоба розмежовується на верхній та нижній відділи горизонтально розміщеною фіброзно- хрящовою пластинкою, що носить назву суглобового диска або меніска (discus articularis).

Нижньощелеповий суглоб та його анатомія

Суглобова капсула прикріплюється спереду до переднього краю суглобового горбка, з боку - до боків суглобових поверхонь, з медіального боку доходить до sutura sphenosquamosa, ззаду - до fissura petrotympanica.

Крім того, капсула суглоба щільно зростається з краями discus articularis. Завдяки цьому обидва відділи суглоба цілковито ізольовані один від другого.

Зв'язки суглоба:

а) Lig. temporomandibulare починається від зовнішньої поверхні виличної дуги та виличного паростка скроневої кістки, прикріплюється до зовнішньої та задньої поверхні шийки суглобового паростка;

б) Lig. sphenomandibulare починається від spinae angu­laris ossis sphenoidalis, прикріплюється частково до шийки, частково - до lingula mandibulae. Між цією зв’язкою та ramus mandibulae залягає vasa maxillaria interna et n. auriculoiemporalis;

Нижньощелеповий суглоб

в) Lig. stylomandibulare починається від шилоподібного паростка прикріплюючись поблизу від заднього краю гілки та кута нижньої щелепи. Останні дві зв'язки, однак, мало зміцнюють суглоб. М’язовий апарат суглоба утворений 4 жуйними м'язами: m. temporalis, m. masseter, m. pterygoideus externus et internus.

Звичайно обидва нижньощелепових суглоби функціонують одночасно. При цьому в них можливі рухи за двома напрямками: догори й донизу, вперед і назад, а також на боки.

Рухи догори (піднімання щелепи чи закривання рота) відбувається за допомогою m. masseter, m. temporalis, m. pterygoideus internus. Рухи донизу (опускання щелепи чи розкривання рота) - за допомогою m. digastricus, m. gen iohyoideus, m. mylohyoideus. Рухи наперед (висування щелепи) - за допомогою, m. masseter, m. pterygoideus inter­nus et externus. Рухи назад - m. temporalis. Рухи на боки (праворуч і ліворуч) - m. pterygoideus internus et externus.

Звичайно при розкриванні рота відбувається опускання щелепи та рухи назад. При цьому головка суглобового паростка виходить на суглобовий горбок. Надмірно роззявлений рот може призвести до того, що одна чи обидві головки суглобових паростків заходять на передню поверхню суглобових горбків. Таке явище називається переднім звихом суглоба.

Характерне розташування нижнього щелепового суглоба сприяє поширенню до нього інфекції з гілки нижньої щелепи при її остеомієліті, з привушної залози, середнього та зовнішнього вуха при гнійних їх ураженнях.

З порожнини суглоба гній частіше всього поширюється до оточуючих тканин, привушної залози, зовнішнього і середнього вуха, крило-піднебінної, підскроневої, защелепової, або середньо-черепної ямки.

Закінчуючи опис, слід розглянути і під'язикову кістку (os hyoideum), розташовану між підборіддям і щитоподібним хрящем. Вона складається з середньої частини або тіла (corpus) та двох парних ріжків (великих і малих), дугувато завернених назад. Великі ріжки виступають по боках тіла і закінчуються невеликим потовщенням, або голівкою. Малі ріжки  виступають вище місця з'єднання великих ріжок з тілом. Між малими ріжками та шилоподібними паростками скроневої кістки простягається з обох боків lig. stylohyoideum. Під'язикова кістка звичайно є місцем прикріплення м'язів над- і під'язикової ділянок, середнього стискувача глотки та membranae hyothyreoideae.

Від співвідношення розглянутих кісток обличчя утворюються такі ямки: скронева, підскронева,

крилопіднебінна та защелепова.


загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Всеукраинский каталог стоматологических клиник Dentallist.com.ua © 2012
Все права защищены. Материалы представлены исключительно в ознакомительных целях, проконсультируйтесь с врачом. По поводу размещения рекламы пишите на Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Счетчик тИЦ и PR